Автоцивілка

Розрахуйте вартість ОСЦВ :

Поле "Тип ТЗ" є обов`язковим
Поле "Місце прописки власника ТЗ" є обов`язковим
Поле "ДЦВ" є обов`язковим
Поле "Термін дії поліса (місяців)" є обов`язковим
Юридична особа
Пільги
Таксі
Електронний поліс

ОСЦПВ (поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності) – обов’язкова страховка для власників транспортних засобів (авто, мотоцикл, автобус, причіп) на території України, яка передбачає страхування відповідальності водія перед третіми особами. У народі цей поліс називають автоцивілка. Суть страховки полягає в тому, що у разі ДТП з вашої вини покриваються витрати за заподіяну шкоду життю і здоров’ю (до 320 000 грн. на одного потерпілого) та за заподіяну шкоду майну (до 160 000 грн). Витрати відшкодовує страхова компанія, в якій ви купуєте поліс. Купити автоцивілку можна на період від 6 днів до 12 місяців.

Читати далі

Важливо врахувавти, що у разі зупинки автомобіля співробітниками Національної поліції України обов’язково перевіряється наявність ОСЦПВ і, якщо у вас його немає, штраф передбачається у розмірі до 850 грн. Обов’язковий поліс страхування оформляється на кожен зареєстрований транспортний засіб – мотоцикл / моторолер, легкове або вантажне авто, автобус, причіп до легкового або вантажного авто.


Скільки коштує ОСЦПВ

Вартість ОСЦПВ – важливе питання для кожного автовласника. Ціна автоцивілки залежить від таких основних параметрів:

  • тип транспортного засобу (мотоцикл, легкова машина, вантажна машина, пасажирський транспорт, причепи);
  • місце реєстрації. У великих містах вартість вище, тому що ймовірність ДТП більше, в менших населених пунктах – менше. Найбільша вартість у Києві;
  • водійський стаж. Важливий параметр для визначення вартості, тому що чим більше років ви керуєте автомобілем, тим менше буде вартість. Для всіх водіїв існує система заохочення – надається бонус за безаварійну їзду. Розмір такого бонусу залежить від кількості років безаварійної їзди.
  • сфера застосування транспортного засобу. Власне авто (фізична особа власник), службова (юридична особа), таксі. Оформити автострахування для транспортного засобу, який використовують у якості таксі або для автобуса дорожче, ніж для звичайного автомобіля.
  • період дії страховки. Купити ОСЦПВ краще на рік, тому що вартість одного дня страховки при купівлі полісу на рік буде найнижчою;
  • коефіцієнти та знижки. Кожен страховик застосовує власний коефіцієнт, який враховує роки без аварій, пільги власника транспортного засобу та багато іншого.

Самостійно розрахувати ОСЦПВ досить складно, але ви це можете легко зробити за допомогою зручного калькулятора на нашому порталі. Просто введіть всі необхідні дані та отримайте варіанти вартості страховки від різних страхових компаній. Це дозволить вам вибрати відповідну вартість та страхову компанію.

Як збільшити суму відшкодування

Якщо ви вважаєте, що сума відшкодування в 160 тис. грн за завдані збитки майну не є достатньою, тоді ви можете оформити додатковий поліс – Добровільне страхування цивільної відповідальності (ДЦВ), який з кожним роком набирає все більшої популярності серед страхувальників. ДЦВ не є обов’язковим страхуванням, але дозволяє за невеликі гроші збільшити суму відшкодування у разі ДТП. Це обумовлено тим, що часто при серйозній ДТП 160 тис. з поліса ОСЦПВ не достатньо, і починає діяти ДЦВ. Тобто це додатковий захист на той випадок, коли шкода майну від ДТП з вини власника авто перевищила 160 тис. грн. При цьому вам навіть не обов’язково мати обидва поліси від однієї страхової компанії. ДЦВ ви можете докупити в будь-який період дії ОСЦПВ. Також, в ДЦВ страхуванні можна встановити максимальну суму відшкодування збитку.

Які бувають пільги

При розрахунку ОСЦПВ до уваги береться ряд різних пільг. Вони надаються для інвалідів другої групи, учасників бойових дій і чорнобильців. Пенсіонери платять тільки 50% вартості поліса (за умови, що вони керують транспортним засобом самостійно і об’єм двигуна не перевищує 2500 л.). Учасники бойових дій, інваліди війни – звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Що таке франшиза

Франшиза означає суму, яку власник поліса повинен сплатити потерпілому за завдану майнову шкоду. Якщо ви вибрали франшизу нуль, то в межах ліміту 100 тис. грн. вам нічого не потрібно буде доплачувати. Якщо ви виберете франшизу 1000 або 2000 грн., то вартість поліса буде трохи менше, але при виплаті компенсації ці суми відшкодовуються вами самостійно.

Дії при ДТП

При настанні ДТП кожен водій зобов’язаний викликати поліцію і повідомити страхову компанію.

У певних випадках можна оформити ДТП без виклику поліції, склавши Європротокол. Оформляється даний документ у наступних випадках:

  • відсутність постраждалих
  • сума матеріального збитку не перевищує 80 000 гривень
  • обидві сторони згодні з обставинами (винуватець визнає свою провину).

Як купити автоцивілку ОСЦПВ

Купити поліс ОСЦПВ легко – розрахуйте вартість поліса на www.polis24.ua за допомогою зручного калькулятора, виберіть той варіант, який вам підходить та оформіть поліс онлайн або зв´язавшись з менеджерами за телефоном 0 800 502 622. При покупці полісу на порталі в онлайн режимі застосовуються додаткові знижки та бонусна програма. Економте свій час та гроші!