Назва полісу походить від назви міжнародної страхової системи Зелена карта. Така система була заснована ще в 1949 році на підставі угоди, яка об’єднала в собі більшість країн європейського союзу. Згодом до неї долучилися і інші країни. Країни-учасниці представлені в угоді організаціями, які об’єднують страховиків на державному рівні – моторно-транспортні страхові бюро та їх аналоги.
В угоді учасники домовились визнавати страхові сертифікати різних країн, видані за погодженим зразком та здійснювати оплату збитків по ним.
Перші страхові сертифікати системи під однойменною назвою «Зелена карта» з’явилися в тому ж 1949 році.
Вже протягом 67 років до системи долучаються нові учасники. Так Україна стала стороною угоди в 1997 році, а однією з останніх – в 2012 році долучилася Чорногорія.
За статистикою ризик ДТП при керуванні транспортним засобом є одним з найбільш вірогідних. Відповідно, при настанні ДТП одна з його сторін виявляється винною. Причиною може слугувати безліч факторів, проте результат завжди однаковий – збитки. Збитки можуть бути нанесені здоров’ю (травми, пошкодження) третіх осіб та / або їх майну (автомобілю, багажу та інш.). компенсація збитків має здійснюватися винною стороною.
Розмір таких збитків для різних країн вимірюється різними сумами. Оцінка вартості залежить від цін в країні, курсу валюти, вартості авто та багатьох інших факторів. Тому передбачити суму пошкоджень наперед дуже складно. А при шкоді, життю та здоров’ю така сума може сягнути мільйонів євро. В свою чергу, винуватець ДТП таких коштів може не мати.
В такому випадку на допомоги приходить «Зелена карта». Страховий поліс Зелена карта, покликаний забезпечити інтереси постраждалих внаслідок ДТП в іноземній державі.
При такому ДТП постраждалий отримує відшкодування в країні-перебування, відповідно до страхових сум, які встановлені в межах цієї країни. Страхову виплату контролює страхове бюро відповідної країни. Такий контроль забезпечує належну та якісну виплату всім постраждалим та звільняє винуватця ДТП від суттєвих витрат на компенсації. А постраждалі, в свою чергу, не залежні від того чи вистачить коштів у винуватця події на те, щоб оплатити їх витрати – страхова виплата покриє збитки.
Таким чином, поліс потрібен в першу чергу водіям, які подорожують за кордон, щоб захистити себе від можливих неприємностей, а також для спокою оточуючих, оскільки певним чином вони знаходяться під страховим захистом вашої «Зеленої карти».