Страховий випадок

Кожному водієві необхідно знати та пам’ятати перелік дій при настанні транспортної пригоди. У разі причетності до ДТП водій зобов’язаний викликати представників ДАІ/Патрульної служби та діяти відповідно до Правил дорожнього руху:

  1. Негайно зупинити ТЗ і залишатися на місці пригоди, увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки на відстані не менше 20 м. Не варто поспішати збирати уламки від машини до приїзду працівників міліції, оскільки саме такі деталі допомагають працівникам ДАІ/Патрульної служби відновити картину події.
  2. Вжити всіх можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим.
  3. Викликати представників ДАІ на місце ДТП.
  4. Якщо наявні інші учасники чи свідки ДТП, то водію необхідно занотувати їхні дані, а саме: прізвище, адресу проживання, контактний телефон. Варто визначити: чи застрахована цивільна відповідальність інших учасників ДТП, чи повідомлено про страховий випадок відповідну страхову компанію.
  5. Повідомити іншим учасникам інформацію про себе, вказати номер свого страхового поліса.
  6. Зв’язатися зі страховою компанією, номер якої вказаний на страховому полісі та діяти відповідно до її інструкцій.

Додати:

  1. Протягом двох робочих днів з моменту настання страхового випадку, водію необхідно звернутися до страхової компанії та подати заяву про настання страхової події.

Європротокол

Іншим способом розв’язання конфлікту на дорозі є так звана «мирова угода», тобто учасники ДТП самостійно вирішують спір, який виник між ними, без виклику ДАІ/Патрульної служби. Засобом мирової угоди є бланк європротоколу, який видається безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВНТЗ).

Європротокол – це спеціальний бланк уніфікованого зразка, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці події.
Зауважте, що Європротоколом можна скористатись за таких умов:
– відсутність травмованих або загиблих;
– водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності;
– водії транспортних засобів прийшли до згоди щодо обставин ДТП;
–  розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимального розміру 25 000 (двадцять п’ять тисяч) грн..
– у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
Якщо хоч одна з цих умов не буде дотримана, учасники ДТП повинні викликати представників ДАІ/Патрульної служби та оформляти ДТП за звичною процедурою.

У випадку якщо водії скористались Європротоколом, то вони мають право залишити місце ДТП та звільнитися від обов`язку повідомляти органи ДАІ/Патрульної служби про настання страхового випадку.
Завершальним етапом є звернення водія протягом наступних трьох робочих днів з дати ДТП зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладено договір ОСЦПВ.

У розвинених країнах Європи оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почало використовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Вирішення спорних питань за допомогою Європротоколу відбувається набагато частіше ніж в Україні. І це не дивно, оскільки ця процедура є простою та зрозумілою кожному.

Інструкція по заповненню Європротоколу

Типові схеми ДТП

Перейти до оформлення полісу ОСЦВ