Питання та відповіді. Зелена карта

 Хто може виступати страхувальником згідно поліса?

Страхувальниками виступають власники транспортних засобів:

1.  фізичні особи-резиденти України,

2.  юридичні особи, зареєстровані згідно чинного законодавства України.

 Що застраховано згідно з договором «Зелена карта»?

Застрахованою вважається відповідальність власника транспортного засоба (автоцивілка) під час перебування за кордоном.

Відповідно при настанні страхового випадку з вини застрахованого авто відшкодування отримують постраждалі треті особи.

 Що вважається страховим випадком?

Страховим випадком вважається ДТП, скоєне власником поліса Зелена карта, внаслідок чого було нанесено шкоду:

1.  життю та / або здоров’ю третіх осіб,

2.  майну третіх осіб.

 Розмір страхової суми за договором страхування «Зелена карта»?

Страхові суми (ліміти відповідальності) встановлюються на підставі законодавства країни-перебування. Розміри можуть сягати від кількох тисяч до мільйонів євро.

 Який мінімальний термін страхування?

Мінімальний термін страхування згідно даного виду 15 днів. При частих поїздках доцільно укладати договір на більш тривалий термін (до 1 року).

 Від чого залежить вартість поліса?

Вартість поліса залежить від наступних факторів:

  • країни призначення,
  • типу транспортного засобу,
  • строку страхування.

 Які види договорів страхування «Зелена карта» в залежності від країни призначення  існують?

Існує 2 види договорів «Зелена карта»

1. Договір, що розповсюджується на країни члени системи «Зелена карта»: вся Європа: Австрія, Бельгія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Данія, Іспанія, Естонія, Франція, Фінляндія, Великобританія, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Ісландія, Люксембург, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Польща, Швеція, Словаччина, Словенія, Швейцарія, Албанія, Андорра, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Хорватія, Ізраїль, Іран, Марокко, Молдова, Македонія, Румунія, Сербія, Чорногорія, Туніс, Туреччина.

2. Договір на країни: Росія, Білорусія, Молдова.

Які документи потрібні для оформлення поліса?

  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу,
  • посвідчення водія.

 Дії при страховому випадку?

1. Зупинити автомобіль і залишатися на місці ДТП.

2. Викликати поліцію. Отримати копію протоколу або будь-якого іншого документа, який встановлює провину, визначає учасників та обставини ДТП (при можливості сфотографувати транспортні засоби). Якщо ж ніхто з учасників ДТП не володіє мовою тієї країни, де трапилася аварія, тоді слід зателефонувати в Моторне Бюро (організація, створена для контролю діяльності страховиків) тієї країни, де трапилася подія (номери телефонів знаходяться на зворотному боці поліса «Зелена карта»).

3.  Якщо страхувальник зобов’язаний підписати документ, в якому вказується провина учасників страхового випадку на незрозумілій для нього мові, під час підписання необхідно внести зауваження «Не розумію мови», «Не вважаю себе винним», або «Не згоден». У такому випадку при наявності свідка / свідків з боку страхувальника бажано в документі вказати його / їх імена, адреси, телефонний номер, і щоб вони проставили свої підписи.

4. Якщо Страхувальник несе відповідальність за завдані збитки, він повинен показати потерпілому / потерпілої свій поліс «Зелена карта» і надати йому (одному з них) її другий аркуш. У документі, який доводить виникнення страхового випадку, необхідно вказати номер і термін дії поліса «Зеленої карти».

При наявності більше ніж одного випадку, коли другий аркуш вже відірваний, необхідно зробити ксерокопію першого аркушу поліса і надати потерпілій стороні. У разі якщо немає можливості зробити ксерокопію поліса, то в документі, що доводить наявність страхового випадку, повинні бути вказані її дані, і поліс залишається у власника для посвідчення наявності договору страхування під час частини поїздки, яка залишилася. Потерпілі мають право на страхове відшкодування за кожен страховий випадок протягом терміну дії договору страхування.

5. Повідомити страхову компанію по телефону про те, що трапилося протягом найближчих днів.

6. Не віддавати кому-небудь оригінал страхового поліса «Зелена карта» – для цього є копія (другий лист з підписом «КОПІЯ»).

7. Записати всі дані іншого учасника, а саме: ім’я, прізвище, номер і марку автомобіля, номер страхового поліса, назву та адресу страхової компанії, в якій він застрахований. Це необхідно робити з причини того, що клієнт не завжди винен у ДТП, і тоді у клієнта з’являється можливість вимагати відшкодування власного збитку.

8. Ні в якому разі не виплачувати відшкодування шкоди на місці – для цього є страховий поліс, копію якого потрібно віддати потерпілому.

 Після прибуття в Україну:

Після свого повернення Страхувальник повинен негайно надати своєму страховикові докладне письмове пояснення про страховий випадок (при наявності свідків у них теж беруть пояснювальну записку) та примірник документа, який знаходиться у нього, виданого компетентними органами.