Питання та відповіді. ДЦВ

 Що таке ДЦВ?

ДЦВ (добровільне страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів) – вид страхування, який дозволяє за помірну плату суттєво збільшити ліміт відшкодування шкоди, нанесеної третім особам внаслідок ДТП.

Цей вид страхування починає «працювати», коли вичерпано ліміт відшкодування по полісу обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦВТЗ).

На сьогоднішній день у зв’язку зі зростанням валютного курсу суттєво збільшилась вартість ремонту авто внаслідок ДТП, відповідно, страхового ліміту в розмірі 50 тис. грн., передбаченого обов’язковим полісом страхування, може не вистачити на компенсацію нанесених пошкоджень. У такому разі стане у пригоді поліс ДЦВ.

 Що вважається страховим випадком за договором страхування ДЦВ?

Страховим випадком визнається доведений факт нанесення шкоди застрахованим транспортним засобом майну та \ або життю (якщо це передбачено договором) Потерпілих внаслідок ДТП під час керування застрахованим ТЗ.

 Яка страхова сума (ліміт відповідальності)?

Встановлюється за домовленістю сторін Договору страхування та може нараховувати від 50 000,00 грн. до 1 000 000,00 грн.

 Який страховий тариф?

Встановлюється в залежності від розміру страхової суми (ліміту відповідальності), типу транспортного засобу, терміну дії поліса.

 Який може бути строк дії Договору страхування?

Від 15 (п’ятнадцяти) днів до 1 (одного) року. Договір ДЦВ укладається на строк, що не перевищує строк оформлення поліса з обов’язкового страхування ОСЦВВТЗ.

Тобто, якщо Ви вже придбали поліс Автоцивілки, Ви завжди додатково можете оформити поліс ДЦВ на необхідний строк.

 Територія дії Договору страхування?

Україна за виключенням АР Крим, Донецької області, Луганської області.

 Який порядок виплати страхового відшкодування?

Виплата страхового відшкодування здійснюється в межах страхових сум, зазначених у договорі страхування, на умовах, визначених договором страхування та Правилами добровільного страхування цивільної відповідальності власників / експлуатантів наземних транспортних засобів обраної Вами компанії.

 Які документи необхідні для укладення договору?

1. Технічний паспорт,
2. Посвідчення водія та / або паспорт громадянина України.

 Які дії при настанні страхового випадку?

1. Додатково до дій, передбачених згідно поліса обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, Вам необхідно буде повідомити страхову компанію про наявність у Вас поліса ДЦВ та написати відповідне повідомлення під час звернення до Компанії.

2. Оскільки ДЦВ передбачає компенсацію збитків понад ліміти ОСЦВ, виклик представників ДАІ обов’язковий.