Нові правила в’їзду в Шенгенську зону

З 2021 кожному українцю, який плануватиме перетнути кордон країн Шенгенської зони доведеться заплатити 7€ та заповнити онлайн-анкету ETIAS. Дану процедуру потрібно проходити раз в три роки.

Найперше варто сказати, що безвізовий режим зберігається і відкривати візу у консульствах не потрібно. Реєструватись в ETIAS (Європейська система інформації і авторизації мандрівників) можна на сайті або в мобільному додатку. Такі правила діють для громадян України, Молдови, Грузії, Канади, США та низки інших країн. Повний перелік опубліковано на офіційному порталі ETIAS.

Реєстрація в ETIAS займає приблизно 10-15 хвилин, в той час як відкриття шенгенської візи триватиме мінімум 15 днів.

Під час заповнення анкети треба вказати країну в’їзду в Шенгенську зону, кордон з якою обов’язково перетнути. Після цього обмеження знімаються та можна вільно подорожувати. Загалом порядок перебування не зміниться, тобто можна знаходитись 90 днів на території Шенгену протягом 180-денного періоду.

Єврокомісія стверджує, що такий захід необхідний перш за все для боротьби з тероризмом. Введення ETIAS обговорювалось давно, проте після терористичних актів у Франції та Бельгії в 2015-2016 роках процес пришвидшили. Аналогічна система вже існує в США (запровадили після теракту 11 вересня), Великобританії, Китаї та Канаді.

Загальна перевірка кандидатів здійснюватиметься по декількох базах: інформаційній системі Шенгену (SIS), візової інформаційної системи (VIS), даними Європейського поліцейського управління (EPO) і Європейського реєстру відбитків пальців біженців і нелегальних мігрантів (Eurodac). Згодом до цього списку планують додати базу Інтерполу про втрачені і викрадені документи. За попередніми даними  ETIAS оброблятиме приблизно 30 млн заявок на рік.

совсем плохоплохонормальнохорошокласс
Loading...Loading...

Дивись також

Страховий випадок! Куди звернутися?

Страховий випадок! Куди звернутися?

Ми підготували контакти страхових компаній, за якими ви можете звертатися у разі страхового випадку.[...]
Нові правила для електромобілів

Нові правила для електромобілів

Вже скоро в Україні всі електромобілі матимуть зелені номери. Також для них змінюють правила дорожнь[...]
«ДІЯ» (Держава і Я)

«ДІЯ» (Держава і Я)

Друзі, у нас для Вас чудова новина!!! З 6-го лютого 2020 став доступним безкоштовний мобільний додат[...]