Нові правила в’їзду в Шенгенську зону

З 2021 кожному українцю, який плануватиме перетнути кордон країн Шенгенської зони доведеться заплатити 7€ та заповнити онлайн-анкету ETIAS. Дану процедуру потрібно проходити раз в три роки.

Найперше варто сказати, що безвізовий режим зберігається і відкривати візу у консульствах не потрібно. Реєструватись в ETIAS (Європейська система інформації і авторизації мандрівників) можна на сайті або в мобільному додатку. Такі правила діють для громадян України, Молдови, Грузії, Канади, США та низки інших країн. Повний перелік опубліковано на офіційному порталі ETIAS.

Реєстрація в ETIAS займає приблизно 10-15 хвилин, в той час як відкриття шенгенської візи триватиме мінімум 15 днів.

Під час заповнення анкети треба вказати країну в’їзду в Шенгенську зону, кордон з якою обов’язково перетнути. Після цього обмеження знімаються та можна вільно подорожувати. Загалом порядок перебування не зміниться, тобто можна знаходитись 90 днів на території Шенгену протягом 180-денного періоду.

Єврокомісія стверджує, що такий захід необхідний перш за все для боротьби з тероризмом. Введення ETIAS обговорювалось давно, проте після терористичних актів у Франції та Бельгії в 2015-2016 роках процес пришвидшили. Аналогічна система вже існує в США (запровадили після теракту 11 вересня), Великобританії, Китаї та Канаді.

Загальна перевірка кандидатів здійснюватиметься по декількох базах: інформаційній системі Шенгену (SIS), візової інформаційної системи (VIS), даними Європейського поліцейського управління (EPO) і Європейського реєстру відбитків пальців біженців і нелегальних мігрантів (Eurodac). Згодом до цього списку планують додати базу Інтерполу про втрачені і викрадені документи. За попередніми даними  ETIAS оброблятиме приблизно 30 млн заявок на рік.

совсем плохоплохонормальнохорошокласс
Loading...Loading...

Дивись також

«Зелена карта» стане «білою»

«Зелена карта» стане «білою»

Гарна новина для тих, хто подорожує! Генеральна асамблея Ради Бюро прийняла рішення, що з липня 2020[...]
Чи покривається коронавірус договором медичного страхування?

Чи покривається коронавірус договором медичного страхування?

У зв’язку з останніми подіями страхові компанії отримують масу телефонних дзвінків з одним і тим же [...]
Захистіть себе з програмою страхування від коронавірусу (COVID-19)!

Захистіть себе з програмою страхування від коронавірусу (COVID-19)!

Страхування - це спосіб захистити себе від непередбачуваних витрат у разі настання ризиків. Розуміюч[...]