МТСБУ схвалив революційні зміни в закон про ОСАГО

МТСБУ схвалив революційні зміни в закон про ОСАГОПрезидія МТСБУ схвалила зміни до закону “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, прийняття яких дозволить змінити страховий ринок, зробити його прозорим, відповідним європейським стандартам.

- “Президія МТСБУ завершла ще одну важливу роботу, яка є одним з елементів виконання “дорожньої карти”. Це – підготовка доповнень і змін до закону про ОСЦВ, які містять все необхідне нормативно-правове забезпечення, впровадження найважливіших нововведень, необхідних для нормальної, відкритої роботи ринку, зокрема, введення електронного поліса, прямого врегулювання, реформування корпоративного управління МТСБУ. Це в подальшому дозволить уникнути юридичних конфліктів, які сьогодні закладені в регулюючих документах“, – зазначає президент бюро Юрій Гришан.

Розробку відповідного законопроекту очолював правовий комітет МТСБУ за участю робочих груп у складі фахівців, страхових компаній, зокрема, “АХА страхування”, СТ “Іллічівське”, СК “Глобус”, СГ “ТАС”, НАСК “Оранта”, “PZU Україна”.

На думку розробників документа, для успішної роботи ринку ОСАЦВ необхідно першим: ввести не пізніше ніж у 2016 році пряме врегулювання, що дозволяло постраждалим в ДТП отримувати відшкодування в компанії, що продала поліс. Для цього пропонується в рамках бюро створити кліринговий центр, який буде оперативно здійснювати взаєморозрахунок між страховиками за проведені виплати. Відповідне рішення дозволить припинити демпінг, прискорити процес виплат, підвищить довіру до страхових компаній.

Друге: також у 2016 році перевести весь процес оформлення полісів ОСАЦВ виключно в електронну форму. Тобто, Поліс є дійсним з моменту внесення інформації про нього в Єдину централізовану базу МТСБУ, що не тільки дозволить прибрати з ринку підроблені бланки, а й полегшить роботу працівникам ДАІ за визначенням достовірності страховки. Враховуючи, що велика кількість учасників ОСАГО знаходиться в сільській місцевості, де можуть бути проблеми з інтернетом, у законопроекті передбачений перехідний період у 18 місяців, при якому буде діяти паперовий і електронний поліс одночасно. Крім того передбачається, що за бажанням клієнта йому буде надавати виписка з бази про наявність страховки.

Крім того, для стабільної роботи МТСБУ з метою запобігання подальших недружніх втручань в його роботу пропонується змінити статтю, що регулює повноваження керівних органів бюро, виключивши з неї їх функціональні обов’язки і закріпивши, що вся їхня робота закріплена статутом бюро і регламентується загальними зборами його членів.

Четвертим важливим рішенням, на думку президії бюро, є внесення змін до регламентних виплат шляхом їх законодавчого закріплення. МТСБУ почне їх здійснювати в разі, якщо страховик після закінчення строку, встановленого Нацкомфінпослуг на виконання вимог приписів, виданих регулятором для поновлення дії ліцензії на ОСАЦВ, і в разі банкрутства страхової компанії.

Найближчим часом розроблені пропозиції щодо внесення змін до законопроекту будуть передані на погодження та затвердження в Нацкомфінпослуг для подальшої передачі до Верховної Ради.

За словами Ю.Гришан, на даний час президент і дирекція МТСБУ проводять консультації з депутатами фінансового комітету Верховної Ради з метою підтримки всіх основних європейських нововведень і регуляторних механізмів роботи бюро для побудови досконалого та прозорого ринку.

совсем плохоплохонормальнохорошокласс
Loading...Loading...

Дивись також

«Зелена карта» стане «білою»

«Зелена карта» стане «білою»

Гарна новина для тих, хто подорожує! Генеральна асамблея Ради Бюро прийняла рішення, що з липня 2020[...]
Чи покривається коронавірус договором медичного страхування?

Чи покривається коронавірус договором медичного страхування?

У зв’язку з останніми подіями страхові компанії отримують масу телефонних дзвінків з одним і тим же [...]
Захистіть себе з програмою страхування від коронавірусу (COVID-19)!

Захистіть себе з програмою страхування від коронавірусу (COVID-19)!

Страхування - це спосіб захистити себе від непередбачуваних витрат у разі настання ризиків. Розуміюч[...]