Автомобілі з іноземною реєстрацією: чи потрібна страховка?

Автомобілі з іноземною реєстрацією: чи потрібна страховка?Особистий автомобіль – мрія багатьох українців, яка з огляду на ціни, здається нездійсненною. Однак, винахідливість і велике бажання пересуватися на чотирьох колесах породило велику кількість варіантів як роздобути автомобіль, причому за невеликі гроші. Один з таких варіантів – це ввезення нерозмитненого автомобіля і експлуатація його на території України.

Як відомо, авто з іноземною реєстрацією, можуть перебувати в нашій країні на умовах тимчасового ввезення та транзиту, коли потребен регулярний перетин (вивезення) за кордон. Або автомобіль може ввозитися іноземним громадянином і передається для водіння українцеві. В такому випадку, дозволений термін перебування істотно збільшується: один рік. Умовою такого ввезення є постановка на тимчасову реєстрацію через 7 днів після ввезення. Зазвичай ця вимога порушується, і автомобіль пересувається дорогами України на закордонних номерах.

Чи потрібна страховка на авто з іноземною реєстрацією?

Згідно з українським законодавством будь-який транспортний засіб підлягає обов’язковому страхуванню цивільної відповідальності автовласника.

При перетині кордону, більшість іноземних авто купують короткострокові поліса страхування «Зелена карта» – це міжнародний обов’язковий вид страхування, в’їзд без якого заборонений. Поліс «Зелена карта» може бути оформлений від 15 днів до 1 року. Зазвичай авто, які ввозяться для подальшого перепродажу застраховані на найкоротший період.

Далі, автовласник може оформляти поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників на території України – ОСАГО. Для оформлення такого поліса передбачені спеціальні коефіцієнти, в тому числі і короткостроковість. Мінімальний термін дії автоцивілки 15 днів для іноземців, максимальний – рік. Для порівняння: авто з постійною українською реєстрацією може укласти не менше, ніж на 6 місяців.

Що робити, якщо сталася ДТП з «іноземцем»?

Із зростанням кількості ввезених з-за кордону автомобілів, зростає кількість ДТП з їх участю. Важливо розуміти, як діяти в таких ситуаціях.

Найпростіший випадок, коли у винуватця на авто з іноземною реєстрацією є поліс «Зелена карта», придбаний за кордоном. Тоді зобов’язання по виплаті збитку потерпілому переходять до МТСБУ (Мотрона Транспортному Страховому Бюро України).

У разі, якщо на іноземне авто було оформлено поліс ОСЦВ в Україні і на момент ДТП такий поліс виявився чинним, то страхове відшкодування потерпілому також реально отримати.

Якщо ж у винуватця ДТП – «іноземця» не виявилося жодної страховки, то є кілька варіантів спробувати отримати компенсацію. По-перше, звернутися з претензією або позовом до водія авто, зажадавши оплати завданих збитків. По-друге, можна звернутися до фонду захисту потерпілих МТСБУ. Виплати з фонду проводяться в разі ДТП з незастрахованим авто або з невстановленим транспортним засобом, якщо винуватець зник. Обов’язковою умовою звернення до фонду МТСБУ є наявність у потерпілого поліса ОСЦВ на момент ДТП, а також оформлення за участю патрульної служби.

Ризик виявитися потерпілим в ДТП є також і у авто на іноземних номерах. В такому, випадку, для отримання страхового відшкодування, в страхову компанію необхідно надати пакет документів, в тому числі, які підтверджують право володіння і розпорядження транспортним засобом, що часто буває проблематичним для «неправильно» ввезених авто.

Підсумовуючи все вищесказане, рекомендуємо для власників авто на будь-який реєстрації подбати про наявність поліса обов’язкового страхування. Це в будь-якому випадку позбавить вас від безлічі проблем не тільки в разі ДТП, а й при звичайній перевірці документів.

Джерело: Polis24.ua

совсем плохоплохонормальнохорошокласс (4.20 из 5)
Автомобілі з іноземною реєстрацією: чи потрібна страховка?
Loading...Loading...

Дивись також

Автомобілісти, які часто подорожують за кордон, ця новина саме для вас!

Автомобілісти, які часто подорожують за кордон, ця новина саме для вас!

Страховий поліс "Зелена карта" став дешевше на 5.1% На сайті МТСБУ з 15 лютого викладено нові тариф[...]
Встигніть розмитнити авто за пільговими ставками

Встигніть розмитнити авто за пільговими ставками

   Уже майже 3 місяці триває реєстрація автомобілів на європейських номерах, так званих у народі «єв[...]
Обережно: ожеледиця! Як захистити себе від травм узимку

Обережно: ожеледиця! Як захистити себе від травм узимку

Найчастіше зима для українців перетворюється на стихійне лихо. Сніг, вітер, відлига та знову мороз -[...]