Програми страхування для ІТ-бізнесу: №2. Страхування цивільної відповідальності

Міжнародна практика страхування цивільної відповідальності поступово набуває популярності серед українських компаній і мова йде не тільки про представників ІТ бізнесу. Такий необхідний для ведення бізнесу на Заході поліс стає зрозумілим і затребуваним в українських компаніях з різних сфер діяльності.

У чому ж суть страхування цивільної відповідальності і чому в міжнародних договорах зустрічається вимога до виконавця мати такий поліс?

Страхування цивільної відповідальності (в договорах також може іменуватися як загальна / general, публічна / public, перед третіми особами / third part liability) – це вид страхування, який передбачає захист від претензій і позовів третіх осіб, висунутих у результаті проведення основної діяльності. Простіше кажучи, якщо в процесі роботи ваша компанія (її співробітники) завдала шкоди майну та / або здоров’ю третіх осіб, то страховик сплатить витрати. Збиток може бути завдано:

- майну орендодавця: в разі, якщо приміщення, де працює компанія, знаходиться в оренді. Прикладом може бути випадкове затоплення, виникнення пожежі, бій вікон та інші збитки, завдані приміщенню з вини страхувальника,

- здоров’ю / життю відвідувачів, клієнтів, партнерів. Наприклад, якщо після миття підлог у вашому офісі хтось із відвідувачів зламає ногу, послизнувшись на мокрій плитці, страхова компанія оплатить лікування,

- майна, що знаходиться в розпорядженні або управлінні страхувальника. Якщо замовник передав вам дорогий сервер з важливою інформацією, а один із співробітників пролив на нього каву, витрати по відновленню можуть покриватися за рахунок страхування цивільної відповідальності,

- фізичним або юридичним особам, який вони отримали внаслідок дії співробітників компанії під час їх перебування у відрядженні, наприклад, на виставці або конференції співробітником випадково було пошкоджено обладнання (екран, проектор тощо),

- споживачам, якщо застрахована відповідальність товаровиробника,

- навколишнє середовище, якщо включений ризик забруднення (suddenand accidental pollution),

- співробітникам (відповідальність роботодавця)

Будь-який бізнес в європейських країнах, США і Канаді починається з поліса цивільної відповідальності. Зверніть увагу, чи не з страхування власного майна, а зі страхування відповідальності! І все тому, що судова практика розвинених країн побудована таким чином, що кожен потерпілий може отримати компенсацію за отриманий збиток, а кожен громадянин, компанія, бізнес несе відповідальність за свої дії і компенсує їх наслідки.
У зв’язку з цим, географія дії договорів страхування цивільної відповідальності повинна поширюватися на всі країни, в яких здійснює діяльність застрахована компанія. Покриття також може включати в себе і весь світ, керуючись законодавством країни, в якій було завдано збитків.

Що ж оплатить страхова компанія, якщо станеться страховий випадок за договором цивільної відповідальності, давайте розберемося. Отже, якщо з вини застрахованої компанії третя особа, наприклад, орендодавець, зазнав збитків, припустимо, був зіпсований ремонт в орендованому приміщенні, страхова компанія сплатить кошти за претензією орендодавця відновив ремонт. Якщо ж справа дійде до суду, то страховик, відповідно до умов договору сплатить витрати на захист клієнта, а також судові витрати.
У разі страхування відповідальності роботодавця, страхова компанія зобов’язана провести виплату, потерпілому співробітнику, який отримав травму, каліцтво та ін. Під час виконання трудових обов’язків. Також компенсації підлягає збиток майну співробітника, нанесений з вини роботодавця.

Обов’язковою і важливим пунктом всіх договорів є ліміт відповідальність страховика – гранична сума, в рамках якої буде проведена виплата, якщо станеться страховий випадок і, звичайно, страховий тариф – ціна страхування. Ліміт відповідальності застрахована компанія може вибирати самостійно або керуючись вимогами замовників / споживачів.

Страховий тариф – відсоток від ліміту відповідальності, залежить від ряду факторів індивідуальних для кожної компанії: сфера діяльності, кількість співробітників, займані площі і т.д. Надавши таку інформацію співробітникам брокера на нашому сайті, ви можете отримати детальну консультацію та цінове пропозиції по вашим параметрам. https://polis24.ua/uk/strakhuvannya-biznesu/strakhuvannya-civilnoi-vidpovidalno/

совсем плохоплохонормальнохорошокласс
Loading...Loading...

Дивись також

Дії туриста за кордоном під час страхового випадку

Дії туриста за кордоном під час страхового випадку

Нещодавно вважалося, що страховий договір це лише формальний "папірець" під час перетину кордону. Пр[...]
Заборона на перетин кордону без поліса "Зелена карта" діє!

Заборона на перетин кордону без поліса "Зелена карта" діє!

З початку лютого українська погранслужба посилила правила перевірки полісів обов'язкового страхуванн[...]
Акція! Франшиза «0» до ОЦВ всього за 100 грн!

Акція! Франшиза «0» до ОЦВ всього за 100 грн!

Не втрачай можливість придбати до поліса «автоцивілки» 0 франшизу всього за 100 грн.! Відтепер ви м[...]