Часті питання: Автоцивілка

Що таке поліс ОСЦПВВНТЗ?

ОСЦПВВНТЗ («Автоцивілка») – це обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, що передбачає страховий захист майна та здоров’я потерпілих внаслідок ДТП.

Період дії договору ОСЦПВВНТЗ?

Договір ОСЦПВВНТЗ  укладаються  строком  на один рік. Період договору страхування не може бути менший, ніж шість календарних місяців. Виключенням є транспортні засоби, які незареєстровані або мають тимчасову реєстрацію, зареєстровані в інших країнах або підлягають ОТК – такі транспрортні засоби страхуються на строк менеше року, але не менше 6 днів.

 Що таке франшиза?

Франшиза – це частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування.

 Хто може оформити поліс ОСЦПВВНТЗ?

Такий поліс може оформити будь-яка особа, яка має право на керування ТЗ: власник автомобіля чи  водій, який має право на керування цим ТЗ.

 Як придбати страховий поліс ОСЦПВВНТЗ?

Страховий поліс можна придбати завітавши в офіс страхової компанії або ж скористатися он-лайн послугою і замовити поліс через Інтернет. Послуга он-лайн не тільки заощадить Ваш час, але й зекономить Ваші кошти, тому пропонуємо скористатись сервісом Поліс24.

 Чому страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів є обов’язковим у нашій країні?

Поліс ОЦВ є обов’язковим документом, оскільки забепечує не тільки гарантоване відшкодування шкоди потерпілим пішоходам, водіям або пасажирам, але й зручне вирішення конфліктів на дорогах.

 Які документи потрібні для оформлення поліса ОСЦПВВНТЗ?

1. Водійське посвідчення або паспорт громадянина України;
2. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт);
3. Ідентифікаційний код.

 Який ліміт відповідальності по договору ОСЦПВВНТЗ?

Обов’язкова страхова сума (ліміт відповідальності) на одного потерпілого складає 130 000,00 грн. за шкоду, заподіяну майну та 260 000,00 грн. за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю.

 Чи можна збільшити страхову суму по «Автоцивілці»?

Так, звичайно. Це питання є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день, так як дуже часто страхових сум передбачених договором ОСЦПВВНТЗ є недостатньо. Саме тому страхові компанії пропонують достаховувати свою відповідальність на більші суми шляхом укладання договору ДЦВ.

 Що таке договір ДЦВ?

Договір добровільної цивільної відповідальності (ДЦВ) укладається як доповнення до обов’язкового договору ЦВ і покриває відповідальність будь-якої особи, що на закон-них підставах керує ТЗ. При укладанні такого договору Ви самі обираєте ліміти страхових виплат.

 Які існують пільги на оформлення полісу ОСЦПВВНТЗ?

Пільгова знижка в розмірі 50% від страхового платежу мають наступні категорії громадян України – страхувальників:
1. Учасників війни;
2. Інваліди ІІ групи;
3. Пенсіонери;
4. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Однак, така знижка надається за умов, що забезпечений ТЗ має об’єм двигуна до 2500 см 3 та належить цьому страхувальнику-пільговику на праві власності і використовується ним особисто.

 Яка категорія громадян звільняється від обов’язкового оформлення полісу «Автоцивілки»?

Звільняється від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом, інваліди І групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду І групи, у його присутності,  звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України. Відшкодування збитків потерпілим в разі ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України.

 Як обрати страхову компанію?

Поліс24 пропонує Вам перелік відомих та надійних страхових компаній, серед яких Ви можете обрату ту, яка найкраще Вам підійте за умовами та вартістю. Інформація про страхові компанії є у вільному доступі в Інтернеті, а також Вам можуть надати безкоштовну консультацію наші спеціалісти.

 Місце реєстрації автомобіля?

Дані про місце реєстрації автомобіля можна знайти у Вашому техпаспорті, зауважте, що не обов’язково міце реєстрації автомобіля збігається з Вашим місцем проживання, так як МРЕВ ДАІ є не у кожному населеному пункті.

 Яка вартість полісу «Автоцивілки»?

Вартість полісу визначається виходячи з наступних характеристик: типу транспортного засобу, місця реєстрації авто, сфери використання (юридична, фізична особа, таксі / не таксі), стажу водіння (до уваги приймається найменший стаж осіб, які можуть керувати даним ТЗ), терміну дії договору, беззбитковості даного авто.

 Який штраф передбачений за відсутності полісу ОСЦПВВНТЗ?

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» забороняється експлуатація транспортних засобів без чинного на території України поліса ОСЦПВВНТЗ, а також передбачено накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн) за відсутності або не пред’явлення полісу.

 Що таке європротокол?

Європротокол – це спеціальний уніфікований бланк, поширений на території Європи, зокрема Європейського Союзу, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії.

 За яких умов можна не викликати поліцію?

Можна не викликати поліцію у випадку якщо всі учасники ДТП погоджуються оформити бланк Європротоколу. Однак є певні умови, за наявності яких можна скористатись Європротоколом, а саме:
– усі учасники ДТП мають поліси обов’язкового страхування;
– в результаті аварії немає травмованих або загиблих;
– учасники ДТП погоджуються щодо усіх істотних умов та обставин, які виникли внаслідок ДТП;
– у водіїв учасників ДТП немає ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.